Ana sayfa Makyaj 2017 Yılbaşı Makyajı İçin Tavsiyeler

2017 Yılbaşı Makyajı İçin Tavsiyeler

2017-yilbasi-makyaji

Yeni yıla nerede, kimlerle ve nasıl girdiğimizin geçireceğimiz yılı etkilediği efsanesine inanlardan mısınız, yoksa yılbaşı eğlencesini yalnızca ertesi gün işe gitme derdi olmadan biraz kurtlarını dökmek için fırsat bilenlerden mi? Düşünceniz ne yönde olursa olsun yeni yıla sevdiğiniz insanlarla, mutlu olduğunuz bir yerde, içinde rahat ve güzel hissettiğiniz kıyafetler giymiş ve hoş bir makyaj yapmış olarak girmenin keyfinize keyif katacağı kesin. Hele bir de özel günler için özenle hazırlanmayı seviyorsanız kıyafet seçimi ve yılbaşı makyajı yapmak sizin için büyük bir keyif olacak demektir. Yazımızda sizlerle paylaşacağımız 2017 yılbaşı makyajı tavsiyelerini kendi zevklerinizle birleştirerek harikalar yaratmaya hazırsanız, başlıyoruz!

Özellikle yılbaşı gecesini dışarıda geçirecek olanlar için makyajda sınır olmadığını söylersek yanılmış olmayız. Ancak bu durum evde aileleriyle ya da arkadaşlarıyla daha sade kutlamalar yapmayı tercih edenlerin görünüşlerine farklı dokunuşlar katamayacağı anlamına gelmiyor. Eğer göz makyajı yapmayı seviyorsanız ve nude rujlar ile bir sorununuz yoksa yılbaşı eğlencesi için göz makyajınızı sezonun moda renkleriyle baştan yaratmanızı tavsiye ederiz. İşe öncelikle safir mavisi, camgöbeği veya mor renk bir göz kalemi edinerek başlayabilirsiniz. Bu renklerden birini kullanarak yaptığınız göz makyajına altın renkli, koyu gri veya siyah farlarla ışıltı katmanız da mümkün. Yılbaşı göz makyajı için noelin klasik renkleri olan sarı, yeşil ve kırmızının yanı sıra aklınıza gelen başka renklerin neon çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz. Korkmayın, rujunuzu sade tuttuğunuz sürece sözünü ettiğimiz seçeneklerden hiç biri 2017 yılbaşı makyajı için aşırı kaçmayacaktır. Ben yine de klasikten şaşmam diyorsanız iddialı bir dumanlı göz makyajı yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bu yılın modasının göz kapağının üstüne yalnızca ince bir kat siyah göz kalemi ya da eyeliner çekip gözün alt kısmını siyah ve koyu gri makyaj malzemeleri ile vurgulamak olduğunu da hatırlatalım.

Dikkati gözlerinizden çok dudaklarınıza çekmek istiyorsanız için gözlerinize hafif kuyruklu, orta kalınlıkta bir kat siyah eyeliner sürmekle yetinebilirsiniz. Gözlerinizi sade ama kusursuz hale getirdikten sonra dudaklarınızı parlak kırmızı ya da mor bir rujla vurgulayın. Eğer rujda mat tonları tercih ediyorsanız yılbaşı partisi için mümkün olduğunca koyu tonda bir ruj sürmenizde fayda var, aksi takdirde makyajınız soluk görünebilir.

Eğer gözleriniz ya da dudaklarınız için iddialı renkler kullandıysanız yılbaşı gecesi tırnaklarınızı mutlaka nude ya da makyajınıza uyan tek renkli bir ojeyle süsleyin. Ojenin makyajla alakasız olması abartılı ve uyumsuz bir görünüme yol açacaktır. Eğer kirpiklerinizin yeterince uzun olmadığını ya da iddialı göz makyajınızın etkisiyle sönük göründüklerini düşünüyorsanız takma kirpik kullanmaktan çekinmeyin. Son olarak; özellikle yeni yıla bol ışıklı bir ortamda girecekseniz kaşlarınızı uygun renkte bir kaş kalemi ile doldurmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Renkli Göz Makyajı Teknikleri başlıklı makalemizde göz makyajı ve renkli gözler için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here