Ana sayfa Cilt Bakımı Dirsek Kararması ve Doğal Beyazlatma Yöntemleri

Dirsek Kararması ve Doğal Beyazlatma Yöntemleri

dirsek kararması ve dirsek beyazlatma yöntemleri

dirsek kararması ve dirsek beyazlatma yöntemleri

Dirsek Kararması

Beyaz tene sahipseniz ve dirsekleriniz’de kararmalar oluşmaya başladıysa endişelenmeyin, bu durum beyaz tenlilerde sıkça görülen bir durum. Peki dirsek kararması neden olur, herhangi bir hastalığın belirtisi mi? Dirseklerde meydana gelen kararmalar genellikle bu bölgenin bakımı ve temizliği konusundaki eksiklerden meydana gelir. Daha net şekilde açıklayacak olursak dirsek bölgelerinin temizliğinde yeterince hassas ve özenli davranılmadığından dolayı dirsek kararması görülebilir.

Dirsek kararması nasıl geçer, doğal bakım tarifleri dirsek kararmasını ortadan kaldırabilir mi? Yazımızın devamında evinizde kolayca yapabileceğiniz çeşitli doğal tariflerle dirsek kararması problemini ortadan kaldırabilirsiniz. İşte dirseklerde ki kararmayı yok eden doğal cilt bakım tarifleri..

Dirsek Kararması ve Doğal Beyazlatma Yöntemleri

Öncelikle dirsek kararması problemi beyaz tenin dışında esmer tenlerde’de sıkça rastlanabilen bir durumdur. Özellikle masa aşı çalışanlarda sıkça rastlanır. Çalışırken, otururken kısacası günlük hayatta sürekli olarak kullanılan parçalar olduğundan, dirseklerde zamanla kararma görülebilir.

Kararma dışında yıpranma ve sertleşme gibi farklı durumlara’da sıkça rastlanabilir. Dirsek kararması nasıl geçer, dirsek beyazlatma yöntemleri neler? İşte hem doğal hemde etkili dirsek beyazlatma yöntemleri.

Dirsek kararması nasıl geçer? etkili tarifler

Limon suyu & Zeytinyağı ve şeker

Doğal cilt bakım tarifleri arasında sıkça karşımıza çıkan limon ve zeytinyağı dirsek temizliği içinde son derece etkilidir. Limon suyunun beyazlatma etkisi olduğunu zaten bilmeyen yok, zeytinyağını ise bu karışımda dirsek bölgesini yumuşatmak ve nemlendirmek için kullanacağız.

Öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım;

Şeker (3-4 çorba kaşığı yeterli)
Limon suyu ( 1 çorba kaşığı, mümkünse hazır yerine taze sıkılmış olsun)
Zeytinyağı ( 2 çorba kaşığı)
Ilık su & temizlemek için pamuk ve karıştırma kabı

Uygulanışı

Hazırladığınız şeker ve zeytinyağını bir kaba koyun ve yavaş yavaş karıştırmaya başlayın. Taze sıkılmış 1 çorba kaşığı limonu kaba ilave edin ve hafifçe karıştırmaya devam edin. Limon dirseklerinizi temizleme ve kararmayı azaltmak için, zeytinyağı ise nemlendirmek ve yumuşatmak için oldukça etkilidir.

Son olarak bir pamuğu karışıma batırın ve dirseklerdeki kararan bölgeleri ovarak uygulayın. Bu işleme yaklaşık 5 dakika kadar devam edin. Kararan bölge üzerine karışımı uyguladıktan sonra 10 – 15 dakika kadar beklemenizi öneriyoruz.

Dilerseniz pamuk yerine bir limonu 2 ye bölün ve limonu karışıma batırıp dirsek bölgenize uygulayın. Her iki şekilde de uyguladıktan 10 – 15 dakika sonra dirseklerinizi ılık su ile durulayın.

Dirsek kararması hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer sayfalara göz atabilirsiniz.

Cilt Kararmaları Ve Cilt Lekelerini Çıkarmak İçin Ev İlaçları

Suna Dumankayadan Genital Bölge Beyazlatıcı Tarifi

Cilt Beyazlatma, Cildi Beyazlatan Maske Tarifleri

Cildi Beyazlatan Pirinç Unu Maske Tarifi

Cildinizi Beyazlatmak İster Misiniz?

Bir önceki yazımız olan Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here