Ana sayfa Cilt Bakımı Duru Ve Berrak Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Duru Ve Berrak Bir Cilt İçin Tavsiyeler

PAYLAŞ

Aydınlık, ışıltılı, sağlıklı, duru ve berrak bir cilt için her şeyden önce beslenmenize dikkat etmeli, günde 2 litre civarı su içmeli ve yeteri kadar uyumalısınız. Düzenli cilt temizliği de çok önemlidir. Kir, yağ fazlası, toz gibi etkenlerden arındırılmamış bir cilt, en iyi kozmetiklerle bile arzu edildiği kadar duru görünmez. Nemlendiriciler, serumlar, gündüz ve gece kremleri temiz bir cilde daha iyi nüfuz eder ve daha etkili olur. Anlayacağınız, berrak bir cilt elde etmek için yapılması gereken en önemli dış müdahale cildin mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlamaktır. Aşağıda bu konuda neler yapabileceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz.

Cildinizi derinlemesine temizlemek için çok sık olmamak kaydıyla peeling yapabilirsiniz. Bunu doğal yöntemlerle yapmayı tercih ederseniz aşağıdaki tarif ilginizi çekebilir. Bu Tülin Şahin önerisi doğal peeling tarifi için gereken malzemeler evde her zaman bulunan veya kolaylıkla temin edilen şeylerdir. Ayda 2 – 3 kere yapılabilecek olan bu peeling işlemi cildinizin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlar. Formüldeki toz şeker ve tuz siyah noktalarla mücadele ederken, zeytinyağıyla süt nemlendirici ve besleyici etki yapar.

Doğal peeling formülü

Malzemeler

1’er çay kaşığı tuz, limon suyu ve toz şeker

1’er tatlı kaşığı zeytinyağı ve süt

Uygulama

Malzemeleri birbiriyle harmanlayarak elde ettiğiniz karışımı cildinize 2 – 3 dakika boyunca nazikçe masaj yaparak uygulayın. Sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın.

Doğal temizleme sütü tarifi

Rendelenmiş 1 salatalığı 1 su bardağı sütün içinde kaynatın. Bu karışımı buzdolabında bir süre bekleterek sabah akşam cildinizi silmek için kullanabilirsiniz.

Temiz ve berrak bir cilt için kivi

Kivi vücut sağlığı ve cilt güzelliği için önemli olan birçok maddeyi barındıran bir meyvedir. Cildin güzelleşmesi öncelikle içten bakım yapmak gerektiğine göre düzenli olarak kivi tüketmekte fayda var. Bunun yanında yüzünüze ince kesilmiş kivi dilimlerini yerleştirip 10 – 15 dakika yüzünüzde bu dilimlerle uzanarak cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yüz bölgesine blenderdan geçirilmiş kiviye batırılmış steril sargı beziyle 10 dakika boyunca kompres yapmak da işe yarar. Her 2 işlemden sonra da yüzünüzü bol miktarda ılık suyla yıkamalısınız.

Duru bir cilt istiyorsanız kozmetik kullanımını abartmamalısınız. Sıklıkla yoğun makyaj yapmak da, yerli yersiz kimyasal içerikli kozmetikler sürmek de cildi hırpalar. Ayrıca hiçbir zaman yüzünüzde makyaj kalıntılarıyla uyumamalısınız.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here