Ana sayfa Cilt Bakımı Ev Yapımı Nemlendirici Maskeler

Ev Yapımı Nemlendirici Maskeler

PAYLAŞ

Cildinizin kuruluğunu gidermek, onu neme doyurmak için cilt tipinize uygun nemlendirici kremler alıp kullanmak dışında neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Ev yapımı nemlendirici maskeler hazırlayabilirsiniz mesela. Kullanım ömrünü uzatma, koku ekleme gibi amaçlarla eklenmiş kimyasallar içermeyen bu maskelerden 1 – 2 tanesini seçip bir süre düzenli olarak uygularsanız cildinizin kuruluğuyla ilgili şikayetleriniz azalacaktır.

Yumurta ve bal maskesi

Bu maske için sadece 1 yumurtanın sarısına ve 1 yemek kaşığı bala ihtiyacınız olacak. Malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüzün göz çevresi dışında kalan kısımlarına sürün. 10 dakika sonra da bol suyla durulayarak çıkarın. İşte bu kadar kolay, ve üstelik fazla zaman da almıyor. Maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Avokado ve bal maskesi

1 adet avokadoyu sıkıp lapa kıvamına getirin ve 1 çorba kaşığı kaliteli balla karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüzde 10 – 15 dakika bekletmeniz yeterlidir, ondan sonra yıkayarak çıkarabilirsiniz. Bu nemlendirici cilt bakım maskesi sıkılaştırıcı ve erken yaşlanma etkilerini geciktirici etki de yapar. Bal içerdiği için yüzünüzün ışıldamasını da sağlar.

Muz maskesi

Düzenli kullanımda cilt lekelerinin görünümünü hafifleten ve cildi yumuşatan muz maskesi için temin etmeniz gereken malzemeler yarım muzla 2’şer çay kaşığı portakal suyu ve yoğurt. Muzu ezdikten sonra üstüne diğer malzemeleri ekleyin ve hepsini iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze yedirip 15 dakika bekleyin. Süre dolunca yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Maskeyi bir süre haftada 2 kere, cildinizin kuruluğu azalmaya başlayınca da haftada 1 kere uygulayın.

Pul pul dökülen ciltler için bitki yağları, üzüm pekmezi ve avokado

Cildinizin nemsizlikten dolayı pul pul dökülmesinden şikayetçiyseniz aşağıdaki karışımı en az 1 ay boyunca haftada 1 kere uygulamanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı susam yağı

1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi

Yarım avokado

Uygulama:

Avokadoyu rendeleyip üstüne diğer malzemeleri ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra bol suyla çıkarın.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here