Ana sayfa Cilt Sorunları Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz Altı Morlukları

Göz altı morlukları, genç yaşlı, çalışan, çalışmayan her kişide rastlanabilen bir cilt sorunudur göz altı morlukları. İş yada okul hayatındaki yoğun çalışma temposu, uyku düzensizliği ve yorgunluk neticesinde göz altı morlukları ortaya çıkabilir. Ancak bu morluklar zaman içinde çeşitli yollar ve düzenli bir program ile giderilebilir.

Göz altı morlukları daha farklı hangi nedenlerden ortaya çıkar merak ediyorsanız yazımızda göz altı morluğunun oluşum nedenleri hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Yoğun bir çalışma temposu içindeyseniz ve özellikle uykusuz kalıyorsanız göz altı morlukları şimdi değilse bile yakın bir zamanda ortaya çıkabilir.

Uykusuzluk ve aşırı yorgunluğun yanı sıra göz altı morlukları kişide alerjik nedenlerden de ortaya çıkabilir. Önemli olan nokta neden kaynaklandığını tespit etmek ve giderilmesi için doğru adımlar atmaktır. Göz altı morlukları neden oluşur işte nedenleri.

Uyku düzensizliği en önemli neden

Göz altında oluşan morlukların en önemli nedeninin uyku problemi olduğunu söyleyebiliriz. Uyku düzensizliği sadece göz altı morlukları için değil, genel sağlık içinde büyük bir tehlike oluşturuyor.

Bu durumda önce uykusuzluğun nedenlerini ve düzenli bir uyku için neler yapılmalı mutlaka araştırılmalı, gerektiğinde bir uzmandan destek alınmalıdır. Uyku problemi stres kaynaklı yada vitamin eksikliği gibi durumlardan kaynaklanabilir.

Alkol ve Sigara göz altı morluğunu tetikliyor!

Göz altındaki morluklarının oluşum nedenlerinden en önemlisi alkol ve sigara tüketimi. Her şekilde sağlığa ciddi zararları bulunan bu iki alışkanlık göz altı morluklarını tetikleyen faktörler.

Sigara ve alkol tüketimi sonuncunda damarlarda ciddi bir renk değişimi meydana gelir. Renk değişime maruz kalan damarlar bu şekilde daha belirginleşir ve gözle görülür şekilde mor yada mavi bir görünüme sahip olur.

Makyaj temizliğinde dikkat edilmeli

Çalışan kadınların özellikle dikkat etmesi gereken önemli bir nokta makyaj temizliği. Çünkü göz altı morluğu oluşumunda en önemli nedenlerden biri cildin rahat nefes alamamasıdır.

Gün içinde bir çok kez makyaj tazeleyenler mutlaka yatmadan önce doğal makyaj temizleyicilerle göz altlarına bakım yapmalıdır. Çünkü uyku halinde cilt kendini yeniler, nefes alır aynı zamanda dinlenir.

Uyku öncesi makyaj temizliği yapılmaz ise nefes alan cilt gözenekleri tıkanır. Bu durum hem cildi yorar, hemde göz altında morlukların oluşumunu hızlandırır.

Tuz tüketimi mutlaka azaltılmalı

Tuz tüketimi cilt sağlığını olumsuz etkileyen bir faktör. Sadece göz altı morlukları için değil, ileride ortaya çıkabilecek böbrek rahatsızlıkları için tuz tüketimi mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır.

Aşırı tuz tüketimi neticesinde göz altında morluk ve şişkinlikler ortaya çıkabilir. Tuz içeriğindeki maddelerden dolayı vücutta ki suyun birikmesine yol açar, vücut altında biriken bu sular zamanla göz altında şişlikleri ve morlukları oluşturur.

Göz altı morlukları ile ilgili yorumlarınızı bekleriz sizde yorum yapın diğer ziyaretçilerimiz deneyimlerinizden yararlansın. Daha fazla bilgi için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Göz altı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı Morlukları İçin Maske

Göz altı kırışıklığına son !

Bir önceki yazımız olan BBL Tedavisi - Dr. Yasemin Hızarcı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here