Ana sayfa Saç Bakımı Karbonat ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Karbonat ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Hiçbir şey bir saç boyama işleminin yanlış gitmesinden daha kötü olmaz. Panik halde ilk yapacağınız önce saçınızı yıkamak olabilir. Ama bir işe yaramaz. Böyle durumlarda sakin olun ve derin bir nefes alın çünkü bir çözüm var. Karbonat. Saç renginizi çıkartmak ve saç rengini açmak için kabartma tozunu nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

karbonat ile evde saç rengini açma

karbonat ile evde saç rengini açma

Saç rengini kaldırmak ve açmak için karbonat nasıl kullanılır

Çoğu insan kabartma tozu hakkında bilmediği şey saçınızı açmak için mükemmel bir bileşen olmasıdır. Kir ve yağı temizlemeye yardımcı olur, aynı zamanda renk açmasını hızlandırmaya da yardımcı olur. Kabartma tozu kullanarak saç renginizi açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

İhtiyacınız olacaklar

  • Kepek önleyici şampuan
  • 1 çorba kaşığı kabartma tozu
  • Saç Kremi
  • Plastik kase
  • Karıştırmak için kaşık

Aşama: 1
Saçlarınızı kepek önleyici şampuanla yıkayın. Bu şampuanlar daha güçlüdür ve rengi saçınızdan daha hızlı çıkarmaya yardımcı olur.

Adım: 2
Bir kapta, bir çorba kaşığı karbonat ve aynı kepek önleyici şampuandan bir çorba kaşığı dökerek karıştırın. İyi kombine bir karışım elde edene kadar bir kaşıkla karıştırın.

Aşama: 3
Bu karışımla saçınızın renkli ve boyalı kısımlarına masaj yapın ve 5-10 dakika bekletin.

Adım: 4
Karışımı durulayın. Saç kremi bu noktada devreye giriyor çünkü saçlarınız biraz kurumaya  başlayacak.

Adım: 5
Saçınıza saç kremi uygulayın ve durulamadan önce yaklaşık 15 dakika bekleyin.

İstenmeyen saç renginden kurtulmak artık önemli bir sorun değildir. Bir salona gitmek zorunda kalmadan kolayca evde yapabilirsiniz. Profesyonel saç rengi çıkarma ürünlerinde para harcamayı unutun ve evde kolayca yapmak için kabartma tozunu kullanın.

Kabartma tozu yöntemini kullanmak, saçın açılma sürecini hızlandırabilir ve istenmeyen saç renginden kurtulmanıza yardımcı olur. En iyi yanı, sadece renkten kurtulmak için saçlarınızı kimyasallar ile açarak zarar görmesi gerekmeyecek. Hem bütçe olarak da daha iyi. Ancak, saçınıza karbonat sürmek istemiyorsanız, saç renginin çıkarılmasına yardımcı olabilecek diğer yöntemleri bulmak için bu yazımızı okuyun: Limonla Saç Rengi Açma İşlemi

Daha önce saç renginizi açmak için bu yöntemleri denediniz mi? Size nasıl yardımcı oldu? Aşağıdaki kutuya yorum yaparak bize bildirin.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçınızı Düzleştirmek İçin 4 Etkili Yöntem başlıklı makalemizde kıvırcık saç, kıvırcık saçlar nasıl düzleşir ve kıvırcık saç düzleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here