Ana sayfa Estetik Karın Germe Ameliyatı ve Karın Germe Fiyatları

Karın Germe Ameliyatı ve Karın Germe Fiyatları

Karın Germe Ameliyatı, Karın germe ameliyatı sonrasında yara izi kalır mı? Karın germe ameliyatı fiyatları nelerdir? Karın germe ameliyatı kimlere uygulanır?

Karın germe ameliyatı karın bölgesinde rahatsızlık veren sarkmaların alınması ile gerçekleştirilen bir estetik ameliyattır. Kadınların doğum sonrası ya da aşırı kilo vermesinden sonra eski haline dönemeyen ve sarkık olan karın derisi alınır.

Karın germe operasyonlarında orta ve alt karın derisi yağ dokusu ve sarkmış olan kısım ile birlikte çıkarılır. Eğer boşalmış ve yanlara doğru açılmış kaslar var ise dikiş yardımıyla gerginleştirilir. Bu şekilde karında mevcut şişman görüntü de ortadan kalkmış olur.

Karın germe ameliyatı sonrasında yara izi kalır mı?
Deri, işlem sırasında yukarıdan aşağı çekildiği için bikini bölgesinde kalan yatay yönde bir yara izi kalmaktadır.

Karın germe ameliyatı doğum çatlaklarını giderebilir mi?
Karın derisi yukarıdan aşağı doğru çekildiği için göbek çizgisinin altında kalan doğum çatlaklıkları tamamen giderilebilir.

Karın germe ameliyatı kimlere uygulanır?
Vücut ağırlık dağılımına göre normale yakın, yapılan spor ve diyetlere rağmen karında kalan yağ ve deri artıklıklarından rahatsız olan kişiler uygun adaydır. Bir kaç doğumdan sonra karın derisinde gevşeme ve sarkma meydana gelir ve cilt esnekliğini kaybederse karın germe ameliyatı tavsiye edilir.

Karın germe ameliyatı sonrası hamile kalmak mı?
Bu işlem boşalmış ve sarkan derinin gerilmesi ile gerçekleştirilir ve bu nedenle hamile kalmak tavsiye edilmez. Tekrar hamile kalmak isteyen kadınlar karın germe işlemi için karar vermeden önce hekimine danışması gerekir.

Karın germe ameliyatı sonrası nasıl bir sonuç beklenmelidir?
Ameliyat sonrası fiziksel görünüm birkaç gün içinde değişmeye başlayacak. Vücudun tümörü yattıktan sonra yeni vücut hatları ortaya çıkacak ve sonucu büyük sevinçle görmüş olacaksınız.

Karın germe ameliyatının komplikasyonu var mı?
Deneyimli bir doktor ile daha iyi neticeler alınabilir, ancak her ameliyatta olduğu gibi komplikasyon meydana gelmesi mümkündür. Enfeksiyon ve kanama gibi nadir sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Sigara içmek yara izinin hızlı iyileşmesine engellediği için sigara içilmemesi tavsiye edilir.

Hastaya hangi anestezi uygulanır?
İşletim zorluk derecesine göre 3-4 saat sürebilir. Operasyona başlamadan önce hastaya hafif bir uyuşturucu verilir ve sonra genel anestezi uygulanır.

Karın germe ameliyatı sonrası ne zaman normal hayata başlanabilir?
Ameliyat olan hastaların bazıları 2 hafta sonra işinin başına dönebilir. İyileşmenin tamamlanması birkaç hafta sürebilir. Karın bölgesinde bulunan dikiş izleri belirgin bir süreden sonra solmaya başlar. Doktor kontrolü ile karın kaslarını kullanacak hafif egzersiz ciltx.com olarak tavsiye edilir.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları 3.800-9.500 TL arası değişmektedir. Karın germe ameliyatı için 2017 yılı ortalama fiyatlarıdır.

Bir önceki yazımız olan Ben Aldırmak. Ciltteki Benlerden Kurtulmanın Yolları? başlıklı makalemizde Ben aldırmak ve Benlerin Alınması hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here