Ana sayfa Saç Bakımı Kepek tedavisi için hint yağı nasıl kullanılır?

Kepek tedavisi için hint yağı nasıl kullanılır?

Kepekleri tedavi etmek için en iyi olan yağlar nelerdir? Badem, Jojoba veya Zeytinyağı mı? Aslında,  bu yağlar kepeği iyileştirir, ancak uygun fiyatlı ve test edilmiş hint yağı kadar hızlı ve etkili değildir!

Peki Hint yağı kepek için iyi midir? Bu yağın kepek tedavi yeteneğinden hala şüphe ederseniz, online kullanıcı yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz.

kepek tedavisi için hint yağı

kepek tedavisi için hint yağı kullanımı

Kepek İçin Hint Yağı Kullanımı

Hint yağının önemli bileşenlerinden biri olan Ricinoleic acid’in anti mikrobiyal özellikleri vardır ve bu, hintyağına kepekli bakterileri öldürme özelliğini kazandırmaktadır. Yağda bulunan başka maddelerde mikrop öldürücü ve mantar öldürücü özelliklere sahiptir. Bu yüzden bu Hint yağı saç derisini kepek ve kepek enfeksiyonlarına yol açan mikrobik ve fungal enfeksiyonlardan korur .

Hint yağı, omega-9 yağ asitlerinin yüksek içeriğinden dolayı mükemmel bir nemlendiricidir. Bu yağ saçtaki nemi hapseder ve bu nedenle mükemmel bir saç kremi gibi işe yarar. Ayrılmış uçları tedavi etmek ve saçları parlak ve ipeksi yapmak için de mükemmeldir . Omega-9 yağ asitlerinin nemlendirme özellikleri, kuru pul pul olmuş saç derisini onarır ve kepekle mücadelede de size çok yardımcı olur.
Hint yağı, mineraller, omega-6 yağ asitleri ve vitamin E gibi besin maddeleri ile doludur ve bunların hepsi kuru kepekli saç derisini nemlendirir ve kaşıntılı saç derisi sendromuna iyi gelir.

kepekli saç için hint yağı nasıl kullanılır

kepekli saç için hint yağı nasıl kullanılır

Hint Yağını Kepek Kürü için kullanın:

Hint yağı direkt olarak saç derisine uygulanabilir veya faydalarını arttırmak için Jojoba ve Zeytin yağı gibi daha hafif sağlıklı yağlarla karıştırılabilir. Yağın ısınması için kafa derinize masaj, kan dolaşımını arttırır , saç uzamasını sağlar ve kepekleri azaltmak için en iyisidir . Hint yağının maksimum faydalar için bir gece saçta bırakılabilir veya yağı saçı yıkamadan yaklaşık 20 dakika önce uygulayabilirsiniz. Her iki şekilde de işe yarıyor ve harikalar yaratıyor!

Bu yağdan faydalanmanın bir başka yolu, saç kremine küçük bir miktarda eklemektir.

Hiç kepek tedavisi için hint yağı kullandınız mı, o zaman deneyiminizi bize bildirin! Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatmak İçin Soğan Suyu Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde saç bakımı, hızlı saç uzatma ve soğan suyu ile saç uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here