Ana sayfa Cilt Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin Etkili Doğal Göz Serumu

Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin Etkili Doğal Göz Serumu

Sinir bozucu göz altı koyu halkalarından sorun mu yaşıyorsunuz? Koyu halkalar, sahip olabileceği en çirkin cilt sorunlarından biridir. İşte, bu sorundan kurtulmak için deneyebileceğiniz bir DIY doğal göz serumu. Bu serum kadınlar için harikalar yaratıyor ve siz de bundan faydalanabilirsiniz.

Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin Etkili Doğal Göz Serumu

Koyu Halkalardan Kurtulmak İçin Etkili Doğal Göz Serumu

İşte doğal göz serumunun nasıl hazırlanacağı ile ilgili bilgiler

1. Malzemeyi karıştırmak için mini bir cam şişe / kavanoz ve küçük bir kaşık ayarlayın.

2. Bu göz serumu için ilk bileşen aloe vera jelidir . Aloe vera jeli sayısız markalarda mevcut olduğundan, güvendiğiniz bir ürünü satın alın.

3. Bu serumu çok küçük gruplar halinde yapmayı tercih edin, bu yapacağımız serum yaklaşık 6-7 gün boyunca size yeter. İlk kez yapıyorsanız aynı şekilde yapabilir ve sonraki uygulamalar için daha fazla miktarda hazırlayabilirsiniz.

4. Bir çay kaşığı aloe vera jeli

5.Göz halkaları için ikinci sihirli kısım saf badem yağı. Aloe vera jeli ile aynı miktarda kaba ekleyin.

6. Bu ikisi, karışması zor sıvılardır.

7. Her kullanımdan önce bunları iyice karıştırmalıyız.

8. Göz altı bölgesinde kuru cildiniz ve / veya kırışıklarınız varsa , her iki maddenin miktarını eşit olarak ayarlayabilir veya ek olarak yarım çay kaşığı badem yağı ilave edebilirsiniz.

9. İyice tekrar karıştırın. Açık yeşil görünümünde olacaktır.

10. En son kapağı iyice sıkıştırın ve hava almamasını sağlayın.

11. Serin bir yerde saklayın. Yazları buzdolabında tutabilirsiniz.

koyu göz altı halkaları için diy serum tarifi

koyu göz altı halkaları için diy serum tarifi

Nasıl kullanılır:
Göz altınızdaki koyu halkaların üstüne parmak ucunuzla masaj yaparak uygulayın. Göz çevrenize yumuşak vuruşlarla devam edin. Göz çevresindeki alan yumuşak ve hassas olduğu için şiddetli masaj yapmayın.

Ne Zaman Kullanılmalı?
• Yatağa yatmadan önce her gün bu serumu kullanın. Önce yüzü yıkayın ve sonra yukarıda açıklandığı gibi uygulayın.
• Dışarı çıkmadığınız günlerde de uygulayabilirsiniz.

Bu Serum Nasıl Etki Eder?

Bu serumun göz altı alanımıza nasıl fayda sağlayacağına bir göz atalım:

  • Badem yağının göz altı derisini etkin bir şekilde temizlediği bilinmektedir. Cildin esnek olmasını sağlar ve göz altı bölgesindeki ince çizgileri azaltır. Göz kremleri adı altında ticari olarak temin edilebilen birçok ürün, ana bileşeni olarak badem yağını kullanır.
  • Ciltte kırışıklıkların görünümünü azaltır ve zaten sarkmış / buruşmuş cildi sıkılaştırır. Yani, sadece koyu halkaları yok etmez, aynı zamanda cildi sıkılaştırır.
  • Badem yağı en az yağ içeren yağdır, bu yüzden yüzünde çok yağlılığı sevmeyen kızlar da bunu kullanabilir. Çok yağlı bir cildiniz varsa aloe vera’nın içeriğini daha fazla tutabilirsiniz. Aloe vera cildi rahatlatır ve yorucu bir günün ardından cildi yeniler.
  • Her iki bileşen de size berrak ve parlak bir cilt verir ve çirkin koyu göz çevrelerini ortadan kaldırır.
  • Karışımı makyaj çıkarıcı yerine da kullanabilirsiniz. Yüzünüzü çok yağlı bırakmadan makyajınızın her izini temizler. Yüzünüzü yıkayarak devam edebilirsiniz .
  • Her ne kadar bir göz serumu olsa da, vücudunuzun bir bütün olarak fayda görmesini sağlamak için  haftada bir vücudunuza da uygulayabilirsiniz.
    Deneyin ve sonuçları kendiniz görün.

Bir önceki yazımız olan Sivilceler İçin Aloe Vera Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde sivilce maskeleri, aloe vera jel ile sivilce maskesi ve sivilce için aloe vera hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here