Ana sayfa Makyaj Küçük Gözler Makyajla Nasıl Büyük Gösterilir

Küçük Gözler Makyajla Nasıl Büyük Gösterilir

 

Küçük Gözler Makyajla Nasıl Büyük Gösterilir

Gözümüzün şekli ve boyutu genetik olarak belirlenir.Bu konuda yapacağımız tek şey makyajla onlara istediğimiz görüntüyü vermektir.Büyük gözler her zaman daha çekici ve etkileyicidir.Küçük gözleri makyajla büyük gösterme sırlarını uygulayarak sizse gözlerinizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz.Bunu yapmak için makyaj malzemeleri ile bir kaç hileye başvurmak yeterlidir.İşte küçük gözleri büyük gösteren makyaj ipuçları.

 

Bakımlı kaşlar ile başlayın:Bir kadında dağınık ve biçimsiz kaşlar çok kötü görünür.Öncelikle kaşlarınızı düzgünce almalı ve doğal şeklini vermelisiniz.Kalın kaşlar her zaman kadını daha genç gösterir ve gözler üzerinde de yanılsama yaparak gözlerin daha büyük görünmesini sağlarlar.Bu yüzden kaşlarınızı inceltmeyin ve mümkün olduğunca kalın şekilde biçimlendirin.

 

 

Göz altındaki koyu halkaları gizleyin:Gözaltındaki ve çevresindeki koyu halkaları örtbas etmek için bir kapatıcı kullanın.Bu adım gözleri daha büyük yapmaz fakat gözlerin ortaya çıkıp kendini göstermesi için göz altının ve çevresinin pürüzsüz olması şarttır.

 

Beyaz göz farı :Bu gözleri büyük göstermeniz için en iyi yardımcınızdır.Gözün iç köşesinde ,göz yaşı kanalı yakında beyaz göz farı yada göz kalemi kullanarak gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

beyaz göz farı

 

Fazla eyeliner yapmayın:Siyah eyeliner göz çevresinde tam bir daire yapmaz.Eyelineri alt kirpiğin iç kenarına kadar uygulamak yerine kirpik çizgisinin dışında tutun.Ayrıca göz yaşı kanalına kadar bu çizgiyi uzatmayın.Gözün dış köşesinde biraz getirdikten sonra bırakın.

 

Rimel:Rimeli kirpiklerinize 2-3 kat uygulayarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

 

Gözlerde şişliği azaltın:Derinin şişmiş olması onların çok küçük görünmesine neden olur.Bunun için bu şişlikleri engellemelisiniz.Bu şişliği engellemek için

1-Yeterince uyuyun.

2-Sık sık soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

3-Sallama çayları kullandıktan sonra 10 dakikalığına buzdolabına koyun.Daha sonra çıkarıp şiş gözler üzerine uygulayın.Bu gözlerdeki şişliği alır.

4-Tuz alımı miktarını azaltın.

 

Dudak makyajı: Gözlerin büyük görünmesi için dudak makyajı da çok önemlidir.Dudağınıza koyu ruj sürerseniz bakışlar gözlerden dudaklara iner ve bu durumda gözler daha arka plana itilmiş olur.Bunun için dudaklarınızda hafif bir parlatıcı ya da nude tonlarında hafif bir rujun olması yeterlidir.Küçük gözleri büyük gösteren makyaj hileleri ile sizler de gözlerinizin güzelliğini ve etkileyiciliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

 

nude ruj

Bir önceki yazımız olan Renkli Göz Makyajı Teknikleri başlıklı makalemizde göz makyajı ve renkli gözler için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here