Ana sayfa Güzellik Makyajın Kalıcı Olmasını Sağlamanın Yolları

Makyajın Kalıcı Olmasını Sağlamanın Yolları

makyajin-kalici-olmasi-icinÖzene bezene yaptığınız makyajın kısa bir süre sonra silikleşmesi veya yok olması can sıkıcı bir durum tabii. Cildi yağlı olanlar bu duruma daha çok maruz kalıyor. Makyajın kalıcı olması için bazı inceliklere dikkat etmek gerekiyor. Bunların neler olduğunu öğrenmek isterseniz ikinci paragrafa buyurun.

Makyaj yapmadan 5-10 dakika önce cildinize nemlendirici sürün. Nemlendirici bir nevi baz vazifesi yapacaktır. Kendinizi daha da garantiye almak için makyaj bazı da kullanabilirsiniz. Makyaj primeri olarak da bilinen bu tip ürünler makyajın daha kalıcı olmasını sağlamanın yanı sıra ciltteki ton farklılıklarını kapatıyor, kızarıklıkları ve kusurları görünmez kılıyor ve gözeneklerin küçülmesini sağlıyor. Fakat cildiniz sorunlu değilse yüzünüze kat kat bir şeyler sürmekten kaçınmanız ve nemlendiriciyle yetinmeniz daha iyi olur; hele ki her gün makyaj yapıyorsanız. Kaliteli bir makyaj bazı bulundurup bunu sadece özel günlerde ekstra özenli bir makyaj yapmak için kullanma yoluna gidebilirsiniz.

Makyajı tamamladıktan sonra pudrayla sabitlemek de makyajın kalıcılığını arttırır. Bunun için doğru yöntem şöyle; pudrayı cildinize ponponla hafif dokunuşlar yaparak uygulayın, bir süre bekledikten sonra da fazlalığını fırçayla alın. Piyasada suya dayanıklı, akmayan ürünler var; bunlar işinize yarayacaktır. İyi bir makyaj için iyi makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz. Rujun kalıcı olması için dudak deriniz pürüzsüz olmalı. Dudak kalemleri rujun kalıcılığını arttırır. Bu konudaki bir başka tüyo da şöyle; ruj sürün, ağzınızı kapayın, sonra gülün ve yumuşak bir fırçaya aldığınız hafif pudrayı dudaklarınıza sürün. Bunun üstüne tekrar ruj sürmeyin.

Yağ kontrol mendilleri yağlı ciltlerde makyajın kalıcı olması açısından işe yarar. Bu mendillerle cildinize hafifçe dokunun, fazla bastırmayın.

Makyaj hakkında sayfa altından yorumlarınızı eksik etmeyin. Makyaj ile ilgili diğer başlıklara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Makyaj için diğer başlıklar

Makyaj İçin En Gerekli Malzemeler Nelerdir

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Küçük Gözler Makyajla Nasıl Büyük Gösterilir

3 Çarpıcı Egzotik Göz Makyajı

Makyaj Çıkarmak İçin 5 Doğal Malzeme

Genç Gösteren 6 Makyaj İpucu

Ünlü Makyaj Uzmanlarının Makyaj Teknikleri

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Kaşlar İçin En İyi Makyaj Ürünleri

Göz Şekline Uygun Makyaj Yapımı

Mükemmel Makyaj İçin İpuçları

Altın Dore Göz Makyajı Ve Yapımı

Bir önceki yazımız olan Renkli Göz Makyajı Teknikleri başlıklı makalemizde göz makyajı ve renkli gözler için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here