Ana sayfa Cilt Bakımı Saç ve Cilt Bakımı İçin Elma Sirkesi

Saç ve Cilt Bakımı İçin Elma Sirkesi

Yıllardan beri kullanılan saç bakımı ve cilt bakımı için doğal yöntemlerden biridir. Kokusu nedeni ile denemeyenler hoşnut olmayacaktır. Ancak bilinmelidir ki saç kurudukça kokusu kaybolacaktır ve kimse anlamayacaktır. Faydalarını gördükten sonra kokusu umursanmayacaktır.

sac-bakimi-cilt-bakimi

Elma sirkesinin faydaları:

Sivilce tedavisinde en çok bilinen ve etkili olanıdır. Saça ve saç derisine derin bir temizlik yapması başlıca faydalarındandır. Zararlı mikroorganizmaları öldürür ve saç derisinde kalan gözenekleri tıkayan saç spreyi, şampuan ve jöle gibi maddeleri temizleyerek saç derinizin nefes almasını sağlayacak ve saç köklerinin güçlenmesi için büyük fayda sağlayacaktır.

Fakat muhtevası asitli yapısı ile hassas ciltlerde kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Bunu engellemek için ciltx.com olarak önerimiz kullanırken sulandırmanız yeterli olacaktır.

Elma sirkesi ile saç bakımı:

Sirkeyle saç durulaması: Duştan çıkmadan önce sulandırılmış elma sirkesi ile saçları son kez durulamak hem saçın tamamen temizlenmesine hem de parlaklık kazanmasına yardımcı olacaktır. Sirkeli durulama suyunu saçınızda 5-10 dakika bekletiniz. Böylelikle etkisi daha da artacaktır. Daha sonra fazla sirkeyi arındırmak için soğuk suyla durulayınız. Durulama işlemini haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz. Unutmayınız ki çok sık uygulanması durumunda saçlarınızda ekstra kuruluğa neden olmaktadır. Bu işlemin sonunda saçlarınız daha parlak olacaktır. Daha sağlıklı uzayacak ve uçları daha az kırılacaktır.

Sirkeli saç bakım uygulamaları: Sirkeyle durulamanın yanı sıra sirke ile karıştıracağınız bal, yumurta veya doğal yağlarla kendinize özel bir krem hazırlayabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi için Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır

Sivilceler İçin Elma Sirkesi Tarifleri

Cilt Saç Ve Sağlık İçin B12 Vitamininin Faydaları

Bir önceki yazımız olan Bitkisel Yağlarla Cilt Bakımı başlıklı makalemizde bitkisel yağlarla cilt bakımı, Cilt ve Bitki Yağları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here