Ana sayfa Cilt Suna Dumankaya Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Maskeleri

Suna Dumankaya Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Maskeleri

Suna Dumankaya güzellik maskeleri cildini doğal yöntemlerle şımartmak isteyen kadınların çok ilgisini çekiyor. Bu yüzden arada bir Dumankaya’dan bitkisel güzellik maskesi tarifleri yayınlıyoruz. Aşağıda tariflerini bulacağınız kırışıklık karşıtı cilt bakım maskeleri sayesinde cildinizdeki çizgilerin görünürlüğünün azalmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulama yapmak şartıyla tabii.

Kırışıklık karşıtı buğday unu maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaçığı buğday unu

1 çay kaşığı maya

1 tatlı kaşığı bal

1 yumurtanın sarısı

Çok az miktarda süt

Uygulama:

Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz maskeyi cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Daha sonra bol su kullanarak çıkarın. Haftada 1 – 2 kere uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar için elma maskesi

Cildi pürüzsüzleştiren ve yenileyen, hazırlanması da kolay olan bir ev yapımı kırışıklık maskesi tarifi geliyor şimdi. Bu maske için sadece olgun bir elma ile bir parça süt kaymağı temin etmeniz gerekiyor. Yapılması gerekenlere gelince; elmayı rendeliyor, süt kaymağını da 1 tatlı kaşığı kadar suda kaynatıyorsunuz. Ocağın altını kapatmadan önce rendelenen elmayı da ekliyor ve birkaç dakika boyunca ikisini de kaynatıyorsunuz. Böylece maskeniz hazır oluyor. Maskeyi yüzünüze sürüp yarım saat bekletiyor, sonra da yüzünüzü temizliyorsunuz. Bunu haftada 1 kere yapmak pek zor gelmez, değil mi? Evet, o kadarı yeterli.

Kırışıklık karşıtı yaş maya, süt ve bal karışımı

Malzemeler:

1 çay kaşığı yaş maya

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı süt

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüzün göz çevresi dahil her yerine, her santimine sürün. Bu sırada hoyrat hareketler yapmayın, özellikle ince ve hassas bir yapısı olan göz çevresinde. Maskeyi cildinize iyice yedirdikten sonra 20 dakika bekleyin. Sonra bol suyla cildinizi maskeden arındırın.

Cilt maskesi hazırlarken ellerinizin ve kullandığınız malzemelerin temizliğinden emin olun. Cildinize gelince, o da ne kadar temiz olursa o kadar iyi, çünkü böylece maskeyi daha iyi emer ve daha iyi sonuçlar alırsınız. Evde yapılabilecek maske tariflerinde hemen her zaman meyve, sebze, süt gibi gıda maddeleri kullanılır; bunların temiz olmasına dikkat edin. Cildiniz hassassa formüldeki maddelerin size zarar verip vermeyeceğini araştırın ve maskeyi kullanmadan önce test edin. Kullanılan malzemelerin miktarında, maskenin uygulanma şeklinde ve bekleme süresinde değişiklik yapmayın.

Bir önceki yazımız olan Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here