Ana sayfa El ve Ayak Bakımı Tırnaklarım Uzamıyor, Ne Yapmalıyım?

Tırnaklarım Uzamıyor, Ne Yapmalıyım?

Özellikle tırnak uzatıp oje sürmeyi seven bir kadınsanız tırnaklarınızın bir türlü uzamaması size sıkıntı verebilir. Bu çok nadir karşılaşılan bir sorun değildir aslında. Tırnakların uzamaması genellikle güçsüz olmalarından kaynaklanan bir durumdur ve soyulma, kırılma, ortadan ayrılma gibi sorunlarla beraber gelir. Bu güçsüzlüğün sebeplerine gelince; yeterince vitamin almıyor olabilirsiniz. Yorgunluk, stres ve aşırı zayıflık da “Tırnaklarım uzamıyor” şikayetine yol açan etkenler arasındadır. Tırnakların yavaş uzamasının sebebi tırnak yeme alışkanlığı veya ellerin sıklıkla eldivensiz olarak deterjanların, deterjanlı suların içinde kalması da olabilir. Peki bu konuda yapabileceğiniz bir şeyler yok mu? Var tabii ki. Aşağıda sıraladığımız tırnak güçlendirme yöntemlerini deneyin, işinize yarayacaktır.

Aşağıdaki formülü sabırla her akşam hazırlar ve ellerinizi karışımın içinde tutabildiğiniz sürece tutarsanız bir süre sonra tırnaklarınız daha güçlü hale gelir ve daha hızlı uzamaya başlar. Yapmanız gereken aşağıdaki malzemeleri ellerinizin sığabileceği büyüklükteki bir kaba koyduğunuz ılık suya eklemek.

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı sirke

1 yemek kaşığı tuz

1 çay kaşığı zeytinyağı

Bunun dışında kozmetik ürünleri satan mağazalardan veya aktarlardan tırnaklar için hazırlanmış ürünler alabilirsiniz. Tırnakları badem yağı ve limon suyu karışımıyla ovmak da işe yarar. Formülüne E vitamini bulunan nemlendirici kremler özellikle iyi gelir. Tırnaklarınızı yiyorsanız acı oje kullanmayı deneyebilirsiniz. Birtakım çareler denediğiniz halde bu kötü alışkanlıktan kurtulamıyorsanız psikiyatrik destek almanızı tavsiye ederiz. Bakımlı ve uzun tırnaklar istiyorsanız tırnaklarınızı yemekten vazgeçmek zorundasınız.

Tırnaklarım uzamıyor” diyenlerin üstünde düşünmesi gereken konulardan biri de el yıkama alışkanlıklarının durumudur. Elleri temiz tutmak önemli ve gereklidir ama aşırı titiz biriyseniz ve ellerinizi yerli yersiz yıkıyorsanız bu tırnaklarınıza zarar verebilir. Sıklıkla aseton ve / veya törpü kullanmak da tırnakları zayıflatır.

Tırnak Bakımı için diğer başlıklar

Evde Tırnak Bakımı İçin Pratik Öneriler

Tırnaklar Kırılmadan Nasıl Uzar

El ve Tırnaklar İçin Doğal Bakımlar

Bir önceki yazımız olan Ayak Bakımı başlıklı makalemizde ayak bakımı bitkisel, ayak bakımı suna dumankaya ve ayak tırnak bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. http://www.ciltx.com olarak önerimiz düzenli olarak akşam yatmadan önce hakiki zeytinyağı ılık olacak şekilde 4 dakika kadar tırnaklarınıza masaj yaparak Masajdan sonra da cotton bir eldiven takıp bekleterek uzamasına ve daha da güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here