Ana sayfa Makyaj Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

PAYLAŞ

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

 

Hiç bir şey turuncu göz makyajı kadar nefes kesici ve göz alıcı olamaz.Yazın vazgeçilme renklerinden olan turuncu 2015 yılında makyajda oldukça trende.Turuncu göz makyajı yapmanın sırlarını öğrenerek sizde gittiğiniz ortamın en güzel ve dikkat çekici kadını olabilirsiniz.Son derce eğlenceli bir görüntü veren turuncu göz makyajı ayrıca çok çekici bir göz yaratıyor.Turuncu ile en sevdiğiniz renkleri birleştirin ve kendi stilinizi oluşturun.Sonuçta yaratıcılıkta sınırlama yoktur.Turuncu göz makyajının yöntemlerine bir bakalım.

 

1-Gözleriniz üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir temizleyici ile yüzünüzü ve göz kapaklarınızı temizleyin.

 

2-Akne izlerini ve diğer lekeleri bir kapatıcı kullanarak bertaraf edin.

 

3-Bir yüz makyajı tozu kullanarak yüzünüzü hazır hale getirin.Mat etkili olursa turuncu göz makyajınız daha güzel görünür.Farklı cilt tonlarına uygun piyasada çeşitli renkli tozlar vardır.Cilt tonunuza en uygun olanı seçmelisiniz.

 

4-Tüm göz kapaklarınızın çevresine astar uyguladıktan sonra dairesel hareketlerle turuncu göz farını uygulamaya başlayın.

 

5-Başka bir renk ile karıştırarak göz kapağının iç köşesine doğru uygulayın.

 

6-İyice karıştırdıktan sonra kahverengi gibi sıcak bir renk kullanarak turuncu ile karıştırın.Kahverengiyi göz kapağının dış ucuna doğru uygulayın.Ayrıca turuncunun diğer tonları yada altın gibi sıcak tonlarla da karıştırabilirsiniz.

 

7-Kahverengi yada turuncu ile uygulanan herhangi bir sıcak renk siyah göz farı da uyguladığında dumanlı gölge etkisi verir.

 

8-Daha sonra turuncu ,kahverengi ve siyahı alt göz kapağında uygulayın.

 

9-Göz farını kaşlarınızın altında vurgulayarak sürün.Böylece gözler daha büyük görünür.

 

1o-Gözlere derinlik vermek için siyah eyeliner kullanın.

 

11-Maskara kullanarak gözlerinize büyülü bir görünüm verin.Dramatik şekilde makyajı bitirmek içinse siyah rimel kullanın.Gözlerinizin daha fazla ön plana çıkmasını istiyorsanız yapay kirpikte kullanabilirsiniz.

 

12-Dudaklarınıza ise ince bir ruj yada bir dudak parlatıcısı uygulayın.Turuncu göz makyajının detaylarını uygulayarak sizlerde muhteşem gözlere sahip olabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here