Ana sayfa Makyaj Yeni Başlayanlar için: Sıvı Eyeliner Nasıl Sürülür

Yeni Başlayanlar için: Sıvı Eyeliner Nasıl Sürülür

Sıvı eyeliner gözümüze konturlama imkanı ve kesin bir tanım verir. Kolayca sıvı eyelinerı uygulamanız herkesi size hayran bırakacak! Bununla birlikte, mükemmel bir şekilde uygulama rahatlığı, özellikle titreyen elleriniz varsa eyeliner sürmek kesinlikle zor bir görevdir. Ayrıca göz makyajı yapmayı tamamen öğrenmediyseniz sıvı eyeliner uygulaması sizin için daha kolay olacaktır.Normal bir göz kalemi ile ya çok kalın veya çok ince çıkıyor ya da beş yaşındaki bir çocuk tarafından çizilmiş gibi görünüyorsa sıvı eyeliner tam da size göre.

sıvı eyeliner nasıl sürülür

sıvı eyeliner nasıl sürülür

Neyse ki, yeni fırçalar, formüller ve daha iyi genel tasarım iyileştirmeleri ile, sıvı astarların artık her zamankinden daha kolay kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bu nedenle, sıvı eyelinerin nasıl kolayca kullanılacağı hakkında kısa bir liste hazırladık. Bu sanatta ustalaşmadan önce kesinlikle bir kaç uygulama ve sabır gerektiriyor ve sonra istediğiniz şekillendirme türü için eyeliner ile oynayabilirsiniz!

Neden Sıvı Eyeliner Kullanmalı?

Kalem eyelinerlerden farklı olarak, sıvı astar gözleri çarpıcı bir şekilde vurgular. Ayrıca, kirpikleri daha dolgun gösterir ve normal bir kalemden daha uzun süre kalıcıdır.

Ayrıca Bakınız: Renkli Göz Makyajı Teknikleri

Sıvı Eyeliner Nasıl Uygulanır?

  • Başlamadan önce en önemli nokta, elinizin sabit olduğundan emin olmaktır. Eğer elleriniz titriyorsa, düzensiz çizgilerden kaçınmak için dirseğinizi ilk birkaç kez uygun bir destek üzerine koyun.
  • Göz kapaklarınızı temizle ve doldur. Eyelinerı uygulamadan önce göz makyajınızı uygulayın.
  • Daha sonra göz kapağının ortasından başlayarak gözlerin dış köşesine doğru kalın bir çizgi çizerek üst kirpik çizgisini kapatın. Çizginizi üst kirpik çizgi genişliğinin ötesinde geçmemeye ve üzerine fazla baskı yapmadığınızdan emin olun. İpucu: eyeliner fırçasının ince olduğundan emin olun.
  • Sonra tekrar ortadan gözünüzün iç köşesine doğru nispeten daha ince bir çizgi çizin.
    Çizginin kırıldığı veya dengesiz göründüğü noktaları rötuşlayın. Bittiğinde, son olarak biraz kapatıcı uygulayın.
  • Bu tekniği bir göz farı ile tamamlayın. Dramatik!

Alternatif Yolları:
Yukarıdaki sıvı eyeliner ipuçları yeni başlayanlara çok çekici gelmeyebilir. Bu yüzden, sıvı eyelinerı uygulamak için bir kolay yol daha:

Kirpik çizgisi boyunca küçük noktalar yapabilir ve daha sonra simetrik olarak birleştirmeyi dener ve daha sonra düzensiz noktaları düzeltmek için kolay bir dokunuş yeter. (Çocukluğunuzdaki birleştirme noktaları çizimini hatırlayın!)

Bir önceki yazımız olan Renkli Göz Makyajı Teknikleri başlıklı makalemizde göz makyajı ve renkli gözler için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here