Ana sayfa Saç Bakımı Yıpranmış Saçları Onarmanın Yolları

Yıpranmış Saçları Onarmanın Yolları

yipranmis-saclari-onarmanin-yollariKimse gece pırıl pırıl, güçlü ve saçlarla yatıp sabah uyandığında onların hasarlı, cansız bir halde olduğunu görmez; yıpranmış saçlar normal şartlar altında uzunca bir sürenin ve bu sürç boyunca yaşanan olumsuzlukların sonucunda ortaya çıkar. Saçlarınızı güneşten korumazsınız, erken yaşta sıklıkla boya uygularsınız, sık sık fön çektirirsiniz, kırıklarını aldırmazsınız, çok sık yıkar ve durmadan kimyasallara maruz bırakırsınız; onlar da bu muameleye dayanamayarak sonunda yıpranırlar. Ve yıpranmış saçları onarmanın yolları konusunda bilgi edinme gereğini duyarsınız. Biz size bu konuda birkaç öneri verebiliriz.

Saçlarınızı her gün veya daha sık yıkama alışkanlığınız varsa bundan vazgeçin. Vazgeçemiyorsanız bazı yıkamalarınızda sadece su ve uçlar için saç kremi kullanın.

Onları doğal halde kurumaya bırakın, ille de kurutacaksanız fön makinesinin ayarı soğukta olsun.

Sıklıkla fön çektirmeyin, düzleştirici kullanmayın.

1 ay boyunca haftada 1 kere şu doğal bakım uygulamasını yapın: 2 çorba kaşığı zeytinyağını 1 yumurtanın sarısıyla karıştırın, karışımı çırpın ve dip kısımlarına daha çok olmak üzere saçlarınıza uygulayın. Birkaç dakika sonra bol suyla durulayarak saçınızı karışımdan arındırın ve her zaman yaptığınız gibi şampuanla yıkayın.

Doğal kumaşlardan yapılmış yastık kılıfları kullanın.

Saçlarınızı çok açık bir renkten çok koyu bir renge çevirmeyin, bunun tersini de yapmayın; en azından sıklıkla yapmayın.

Başta da belirttiğimiz gibi yıpranmış saçlar bir sürecin sonucunda hasarlı hale gelmiştir, onarılmaları da belli bir süre alacaktır. Sabırla ve özenle bakarsınız sonucunu da alırsınız, fakat 1 haftada bir mucize oluşmasını beklemeyin.

Bir önceki yazımız olan Daha Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde sağlıklı saçlar, Hamilelikte saç bakımı ve sac sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here